Raport Firmy Szkoleniowe w Polsce

Od wielu już lat szczególną popularnością cieszą się programy rozwojowe – wnioskujemy z opublikowanego bloga Szkolenia Team Building. Oczywiste jest, że kadra menedżerska o wysokich umiejętnościach to fundament biznesowego przedsięwzięcia. Korporacje systematycznie proponują warsztaty z zarządzania projektami, z rozwoju osobowości, motywacji albo z budowania zaangażowania.

Warsztaty takie charakteryzuje się jako otwarte oraz zamknięte. Te ostatnie przygotowywane są na zlecenie określonych korporacji. Szkolą się w nich wyłącznie menedżerowie tych firm. Kursy otwarte, jak wynika to z nazwy, dostępne są dla każdego, kto jest zainteresowany daną dziedziną. Trzeba tu jednak zaznaczyć, że osoby korzystające z warsztatów otwartych muszą przeważnie regulować płatność za nie własnymi pieniędzmi. Oczywistym jest, że zaangażowanie kapitałowe w swoje kwalifikacje to dobrze wydane pieniądze.

Nauczaniem na warsztatach biznesowych zajmują się zazwyczaj zawodowi trenerzy. Gros z nich specjalizuje się w wybranym zagadnieniu, np. w zarządzaniu, w motywacji, technice prowadzenia negocjacji itd. Trenerzy powinni posiadać nie wyłącznie dużą i wyczerpującą erudycję, ale również właściwe wrodzone umiejętności. Istotne jest, by znajomość tematu w należyty sposób aplikować szkolonym osobom. Mile widziana jest na dodatek przygotowanie z mowy ciała, sprawność prowadzenia prezentacji oraz budowania relacji międzyludzkich.

Procedura szkoleń biznesowych jest niejednokrotnie podobna. Stosuje się pokazy multimedialne, praca indywidualna, zadania w grupach jak również egzaminy przed wydaniem certyfikatu. Zdarza się, że przewidziane są również dodatkowe porady po zakończeniu szkolenia. Im trudniejsze zagadnienie, tym bardziej przeciągające się warsztaty, zaprojektowane nawet na cztery dni.

Branża kursów biznesowych rośnie dynamicznie i jest prawie pewne, że ta tendencja nie zostanie zahamowana w perspektywie kilku najbliższych lat. Bardzo cenione są także imprezy integracyjne powiązane z warsztatami biznesowymi. Ich wielkim plusem jest nie tylko okazja edukowania, ale ponadto konsolidacja grupy zatrudnionych.

01.10.2014. 15:34

<< Pierwszy < Poprzednia [21 / 21] Następna > Ostatni >>